Çocuk Bateri Davul Seti (Profesyonel) GD5136-1
  • Çocuk Bateri Davul Seti (Profesyonel) GD5136-1
  • Çocuk Bateri Davul Seti (Profesyonel) GD5136-1
  • Çocuk Bateri Davul Seti (Profesyonel) GD5136-1

Çocuk Bateri Davul Seti (Profesyonel)

350,00 ₺
Vergi dahil

Vardem Profesyonel Çocuk Bateri Davul Seti

Adet
Stokta yeterli ürün yok

Vardem Profesyonel Çocuk Bateri Davul Seti

Ürün Tipi: Çocuk Oyunları
Önerilen Yaş: Sınırı3+
Ürün Boyutu: 68 x 30 x 30 cm
Üretici Kodu: GD5136-1 / GD5136

Ahşap Cilalı Tamtamlar
Metal Gövde
Ayarlanabilen Davul Yüzey
İçerisinde;
Bas Davul
Trampet
Tamtam
Zil içeren davul seti
Kurulmuş haliyle yüksekliği 68 cm dir.


   BATERİ   

Bateri, Fransızca'dan gelmiş bir kelimedir. Vurmalı çalgılar takımına denir. Şarkılarda ritim tutmaya yarar.

Çoğunluğun düşündüğü gibi bateri (davul) çok hızlı olmaktan ibaret değildir. Denge ve akıcılık gerekir. Düzenli olarak metronom ile çalışmalı ve single-stroke, double-stroke, paradidle, double paradidle, üçlemeler, altılamalar gibi el teknikleri, dörtlük ritmin üzerine dörtlük, sekizlik, onaltılık kick vuruşları gibi sağ ayak teknikleri (eğer twin pedal tercih edilirse sol ayak için de aynı egzersizler uygulanabilir), hi-hat ile dörtlük,sekizlik,onaltılık saymak gibi sol ayak teknikleri ve tabiki el-ayak kombinasyonları gibi teknikler üzerinde alıştırma yapılmalıdır. Bu müzik aleti müzik kulağı gerektirir. Fakat müzik kulağınız çok iyi değilse bu enstrümanı notalı bir şekilde de kullanabilirsiniz.

Standart bir bateri, genelikle 5 parça davul ve 3 parça zilden oluşur. Davullar tom 1 (high tom), tom 2 (mid tom) floor tom (low tom), trampet (snare) ve pes davul (cross, kick, bass drum) dan ve crash, hi-hat, ride 3 lü zil takımından oluşur. Bu standartların dışında davula mid tomun yüzey alanına oranlı (örneğin 10' se 8', 12' se 10') lık bir mid tom, ayrıca floor tomun yüzeyine oranlı (örneğin 14' se 16', 16' se 18') bir floor tom daha eklenebilir. Davul kitleri tamamen kişinin isteğiyle düzenleneblir. Darbuka dahi ekleyen davulcular mevcuttur. Bununla beraber, zil seçenekleri de yeni crashler, splashler, chinalar, raw ve cow beller, sentez ziller olan ride-crash, splash-china, splash-crash, vb. eklentilerle çoğaltılabilir.

Bateride davulların dışında aksamlar da mevcuttur. Zilleri sabtlemek için stand adı verilen sehpalar kullanılır. Bunlar genellikle T ve normal sehpalar olarak ikiye ayrılır. Rack standler ise üzerinden birde çok T sehpa bulundurabilen geniş köprü şeklindeki aksamlardır. Ayrıca kick davulunu kullanmak için single ve twin pedallar mevcuttur.
Davul çalmak için kullanılan sopalara baget denir. Fakat müzik türüne göre baget yerine fırça ya da tokmak da kullanılabilir.

Değişik kalınlıklarda ve uzunluklarda bagetler mevcuttur. Bagetler sadece tahta olmayıp carbon,metal bagetlerde mevcuttur. Çok ince bagetler genellikle jazz müzikte kullanılır.Kalın bagetler ise daha çok rock,metal müzikte kullanılır. En çok kullanılan baget türleri, 5A ve 5B dir.

Akustik davul üzerinde çalarken metal baget kullanılması birçok profesyonel müzisyen tarafından zararları nedeniyle önerilmez. Bu zararlar elbette ki ekipmana verilecek zarardır. Ancak eğer davulcu padde çalışacaksa normal bagetin yanında metal baget tavsiye edilir. Zira bu ağır bagetle çalışan davulcunun elleri ve bilekleri güçlenecek, daha sonra normal bagete geçtiğinde daha hızlı çalabilecektir.

Vardem
GD5136-1 / GD5136