Kargo, Ulaşım Süreleri ve Ücretlendirme

Siparişiniz, yaptığınız ödemeler (EFT veya Banka havalesi ile ) hesabımıza geçtikten sonra, Eğer Kredi kartı ile yapmamışsanız banka onayının tarafımıza ulaşmasının ardından, aynı gün içinde sizin seçiminize göre anlaşmalı olan PTT Kargoya  teslim edilir. Cumartesi ve Pazar günü verdiğiniz siparişler Pazartesi günü kargoya teslim edilir. Türkiye geneline mücbir durumlar dışında 1-3 iş günü içinde kargo teslimatı yapılır. Yurt dışına ürün gönderimi yapılmamaktadır.

PTT Kargo normal şartlar altında 1-3 gün olan teslimat süresi 7 güne kadar uzayabilmektedir. Ancak şehir merkezlerine olmanız durumunda  1-3 gün içerisinde teslimat yapılabilmektedir. Ptt kargoyu seçen Müşterilerimizin acele durumlarda bu konuyu dikkate almalarını öneririz.

PTT Kargo gönderilerini online olarak http://www.cocukvebebek.com/content/12-ptt-kargo-online-takip adresinden sorgulayabilirsiniz.

Ücretler 
Kargo ücretlerimiz standarttır. Tüm Türkiye'ye aynı gönderi ücreti alınır.

PTT Kargo KDV dahil 7 Tl 

Bayi'ler için ve yurtdışı alışverişlerde durum farklıdır. Bayiler ve yurtdışı alışverişlerinde kargo ücreti kaç liralık alışveriş yaparlarsa yapsınlar müşteriye aittir.

Yurtdışı kargo ücretlendirmesi aşağıdaki gibidir:

0-1 kg. arası 20 TL

1-2 kg. arası 44 TL

2-3 kg. arası 55 TL

3-4 kg. arası 74 TL

Not: Bu ücretler ptt kargo ve deniz yolu ile gönderi ücretleridir. Ortalama teslim süresi 10 gündür.

Kargo Şubesinde Teslimat Yapımı

PTT Kargo Kapıda ödeme seçeneğini seçen üyelerimizin sipariş tutarına 4 TL 'kapıda ödeme bedeli' eklenir. Bu bedel kargo firması tarafından alınmaktadır ve firmamızın size göndereceği faturaya bu kapıda ödeme + Kargo ücreti eklenecektir.


Kapıda ödeme seçeneğinde yalnızca kapıda kargo görevlisine nakit ödeme yapabilirsiniz.


Ödemesi yapılmayan siparişler teslim edilmeyecektir.
Kargo yetkilisi, siparişi veren kişinin kimlik kartı ibrazını görmeden, ürünü hiçbir şekilde teslim etmeyecektir. 

Ödeme işlemleri tamamlanması ardından, sipariş ile ilgili faturanız size paketiniz ile birlikte seçiminize göre anlaşmalı olduğumuz PTT Kargo firması tarafından teslim edilecektir.

Ödeme yapmadan önce  Kargo  elemanından, kimlik ibrazı isteme hakkınız vardır. PTT Kargo  haricinde hiç bir şekilde diğer kargo firmasına fatura tutarı ödemesi yapmayınız.

Not: Yurtdışı alışverişlerde kapıda ödeme seçeneği yoktur. Kredi Kartı, Paypal veya hesaba havale yöntemiyle alışveriş yapılması gerekmektedir.

Müşteriye Ait Kargo Ücretleri
İade, Değiştirme vs. işlemlerde kargo ücretleri müşteri tarafından karşılanır.

İstisnai Durumlar
İade, değiştirme vs. Maviay'ın (www.cocukvebebek.com) talebi veya kusuru nedeniyle meydana gelmişse kargo ücretleri firmamız tarafımızdan karşılanır.

Mücbir Sebepler

Hava muhalefeti, doğal afetler vs. gibi mücbir sebepler veya herhangi bir nedenden dolayı kargo firmasının teslimat yapamaması halinde Maviay'ın (www.cocukvebebek.com) sorumluluk kabul etmez. Ancak bize ulaşırsanız teslimat takibiniz konusunda kargo firması ile görüşülerek tarafınıza bilgi verilecektir.

Garanti ve İade Şartları

Garanti ve iade şartlarını öğrenmek için lütfen tıklayınız